29.03.2016 | Aprílový Chaloupka Cup 2016 ovládli J. a M. Berkovi

Na start prvního letošního turnaje se postavilo dvacet účastníků a i přes začátek sezóny byly k vidění kvalitní výkony.

Přestože byl ještě březen, počasí se chovalo opravdu aprílově: pršelo, foukalo, svítilo slunce - přesvědčit se ostatně můžete v naší fotogalerii. Nakonec se ale udělalo hezky, a tak není divu, že po dobrém obědě byli spokojení i ti, kteří přímo nevyhráli. Ale vezměme to postupně.

Zahajovací turnaj sezóny 2016 na Grosshofu, Chaloupka Cup 2016, se hrál formátem texas scramble dvojic - každý z dvojice zahrál úder, následně se oba dohodli na tom, který skončil lépe, a odtud opět oba pokračovali. Do klubovny přinesli počet zahraných ran a od něj se potom odečetl průměrný HCP dvojice, to aby měli šanci i ti, kteří se golf teprve učí.

Když jsme ráno turnaj zahájili a odstartovaly první dvě dvojice, panovalo ještě počasí, že by psa nevyhnal. To se ale rychle změnilo, a když se později utišil i vítr, dalo se hrát opravdu dobře.

Nejlépe, pokud jde o čistý výsledek, se to povedlo Pawlu Popielovi s Dušanem Vítem, kteří hřiště obešli za 68 ran, tedy v paru, což je na první turnaj sezóny skutečně pozoruhodný výkon. Nakonec jim to ale stačilo jen na 2. místo, protože první nakonec zásluhou vyššího průměrného HCP (a tedy vyššího odečtu) skončili o něco málo hůře hrající Jiří a Matyáš Berkovi. Ceny za 3. místo si pak odnesli pořádající Martin Chaloupka s Janem Roučem.

Důležité ale bylo, že se po zimě všichni sešli (a že jsme měli dokonce 2 účastnice až od Prahy, takže se o nás snad začíná vědět), poprvé si otestovali svou hru, zjistili, na čem zapracovat, a užili si pěkný jarní den na čerstvém vzduchu. Takových teď bude čím dál víc a hřiště už zůstane otevřené až do konce sezóny, takže zveme i ty, kteří se turnaje neúčastnili, aby si přišli zahrát.

Další turnaj pak chystáme na 16. dubna (podrobnosti ještě upřesníme, ale určitě na něm bude možnost zlepšit si HCP) a už teď zveme golfistky a golfisty, ale i širokou veřejnost na 30. dubna, kdy dopoledne proběhne tradiční Čarodějnický turnaj a odpoledne první letošní den otevřených dveří, kde si bude golf moci zdarma vyzkoušet každý! Podrobnosti o chystaných akcích najdete jako tradičně na našich stránkách a na našem facebookovém profilu.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz