02.05.2016 | Čarující golfisté z Grosshofu vybrali přes 3000 Kč na broumovský psí útulek

Vítězi Čarodějnického turnaje se stali Lubomír Mareček a Jan Chaloupka, který ovládl i dobročinnou dovednostní soutěž.

V sobotu 30. 4. proběhl na Grosshofu 2. ročník Čarodějnického turnaje, při kterém měli účastníci možnost získat první body do Východočeské golfové tour a ve vložené dovednostní soutěži přispět na dobrou věc. Turnaj odehrála necelá dvacítka golfistek a golfistů a všichni si za krásného počasí užili příjemnou sobotu.

Čarodějnický turnaj vděčí za své jméno jednak datu svého konání a jednak skutečnosti, že patřičně čarodějně odění účastníci získali levnější startovné. A někteří skutečně "dress code" dodrželi velmi pečlivě, jak se ostatně můžete přesvědčit v naší galerii vybraných fotek z turnaje, případně na rajčeti Grosshofu, kde najdete úplně všechny fotky, které jsme pro vás pořídili.

A jak tedy turnaj dopadl? Ve Východočeské golfové tour se soutěží ve dvou smíšených kategoriích podle HCP. V kategorii zdatných hráčů s HCP 18 a nižším zvítězil Lubomír Mareček, kterému chyběl jen bodík na vylepšení HCP. Na svém si po turnaji zůstal i druhý Tomáš Svoboda, třetí místo pak obsadil Petr Rada.

Kategorii s HCP 18,1 a vyšším ovládl Jan Chaloupka, který ziskem 39 stablefordových bodů snížil svůj HCP už na 17,5. Druhé a třetí místo brala naše mládež - stříbrnou medaili si odnesl Lukáš Šnobl, tu bronzovou pak Petra Blažková. HCP si nakonec v obou kategoriích zlepšilo nebo udrželo 11 ze 17 účastníků, takže se dá říct, že se na Grosshofu v sobotu opravdu čarovalo.

To nakonec nejlépe doložil vítěz jedné z kategorií Jan Chaloupka, který vyhrál i vloženou dovednostní soutěž, kde se přihrávalo na green co nejblíže k jamce. Míčky se symbolicky kupovaly a výtěžek z jejich prodeje pak putoval na pomoc broumovskému psímu útulku. Hned první míček Jana Chaloupky skončil od jamky jen pár centimetrů a o vítězi soutěže a nejúspěšnějším sobotním hráči tak nebylo pochyb.

Dalším turnajem na Grosshofu je už tuto sobotu 7. 5. turnaj spřátelené A Tour, na který se už teď můžete přihlašovat na serveru ČGF (nenechávejte to na poslední chvíli, už teď je zaplněno 22 účastnických míst z 36), za 14 dní pak uspořádáme druhý ze šesti turnajů Východočeské golfové tour a na poslední víkend v květnu pak chystáme Májový texas smíšených dvojic. Golfový program Grosshofu na květen je zkrátka nabitý, tak si vyberte a přijeďte, hřiště je pro Vás neustále připravené.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz