28.07.2016 | Golf Circus s turnajem pro děti naplnil očekávání

Krásné počasí, spolupráce dospělých a dětí a slavných i zatím těch méně známých - to byla neděle na Grosshofu.

V neděli 24. 7. přijeli na Grosshof známí herci, pánové Pavel Nečas a David Suchařípa, v rámci své letní iniciativy Golf Circus, což je pokus objet za 80 dní všech 105 českých golfových hřišť a ještě přitom podpořit místní talentované golfisty. Na Grosshof přijeli už v sobotu večer a vyhradili si na nás celý den, což se ukázalo jako jednoznačně dobrá volba, protože tak mohli plně poznat místní vyhlášenou pohostinnost.

Současně s oběma celebritami si hřiště obešlo kolem deseti dvojic tvořených vždy jedním dospělým a jedním hráčem pod 18 let. Dvojice se navzájem poměřily v turnaji hraném formátem texas scramble, kdy vždy oba hráči odehrají ránu a dál pak pokračují tím míčkem, který doletěl na výhodnější místo. Je to tedy ideální možnost, jak si mohou zahrát i ti, kteří si ještě na plnohodnotný turnaj netroufají - tím spíš, že se tentokrát hrálo pouze na 9 jamek.

A jak to dopadlo? Aby se přihlédlo i k hendikepům jednotlivých hráčů, odečítal se od konečného výsledku dvojice její průměrný HCP. Z toho důvodu se ani na stupně vítězů nedostalo duo Lubomír Mareček a Matěj Špreňar, spoluhráči pánů Nečase a Suchařípy z flightu, kteří zahráli v absolutních číslech nejlepší výsledek 33 ran, tedy 1 pod par hřiště, ale díky své vysoké výkonnosti odečítali příliš málo ran.

Na třetím místě tak skončili otec a dcera Blažkovi, druzí taktéž otec a dcera Wolfovi a z vítězství se nakonec radovali otec a syn Berkovi. Jak je vidět, místní rodinné dvojice vládly, ale byli jsme také rádi, že za námi opět dorazili hráčky a hráči i z větší dálky, kteří si prostě chtěli zahrát pohodový tréninkový turnaj bez úpravy hendikepu.

Podobné to snad bude i při naší příští golfové akci, kterou bude už tuto sobotu 30. 7. tradiční Kloboukový turnaj, hraný letos jako další z turnajů Východočeské golfové tour. Těšíme se tedy na tradiční přehlídku slamáků, sombrer, buřinek a jiných pokrývek hlavy a vy se můžete těšit, že vám z ní jako obvykle přineseme bohatou fotogalerii. Tu z nedělního Golf Circusu a texasu dospělých a dětí najdete na našich stránkách už teď.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz