17.08.2016 | Grosshof opět hostil dětský golfový tábor

Jako každý rok měly děti z Broumova a okolí možnost strávit na Grosshofu týden nejen s golfem.

Průběh tábora popisuje trenér Jarda Beran:

Protože se na táboře sešly děti od čtyřleté Laurinky Sloupenské po patnáctiletého Adama Fojtíka, nebylo jednoduché pro realizační tým rozdělit děti do skupinek pro plnění úkolů a golfových dovedností. Podařilo se, a tak se zase naše všechna cvičná jamkoviště opět zaplnila různými pavouky a drahami pro cvičení citu a přesnosti při patování a všelijakými terči pro čipování.

Jako každý rok jsme si i letos odskočili do sousední farmy Wenet zkontrolovat nové přírůstky zvířátek, pozdravit se se starými známými a ukázat novým dětem, proč jsou na našem hřišti občas slyšet velbloudi a jiné cizokrajné zvuky zvířat.

Nechybělo ani trefování míčků na ostrov jamky č. 5. Ovšem aby cesta na vzdálenou jamku na druhé polovině hřiště nebyla pouhou procházkou, museli hráči z odpaliště jamky č. 9 cestou normálně hrát golf podle pravidel a na každém greenu, který "míjeli" cestou, zahrát všichni z jednoho místa putt do jamky, přepálit cestu (aut) mezi jamkami a dohrát svůj míček na ostrov. Rány se sčítaly a nejlepší hráči dostali míček na ostrov za 22 ran!

Po setkání všech dětí u rybníka následovalo krmení kaprů golfovými míčky a několik neuvěřitelných žabek golfovým míčkem. Řada dětí viděla poprvé v životě, že je možné "hodit" žabku i kuličkou. Nutno dodat, že několik hráčů sázelo míčky na ostrov bez problémů.

Středeční program byl postaven tak, abychom mohli zapojit do party i děti z našeho oddílu, které se nemohly zúčastnit celého tábora, a tak bylo zase na cvičných plochách báječně "narváno", což je vždy dobře.

Ve čtvrtek nás čekal výletní den. Nejdřív jsme se vypravili do mlýna Dřevíček, kde děti měly spoustu zážitků v opravdickém "živém" mlýně, kde se vše hýbalo, pracovalo a včetně naší mládeže bylo od mouky. Následoval přesun do Zámku Adršpach, kde opravdu při příjezdu dokonce padaly kroupy. V zámku je umístěno horolezecké muzeum, ale naše děti upoutaly krásné kulisy vytvořené pro natáčení animované pohádky Krysáci. Na závěr výletu jsme přijali pozvání paní Puschmannové do hotelu Praha na zmrzlinový pohár. Myslím si, že jeden den bez golfu nebyl vůbec marný a celý den se dětem docela líbil.

Poslední den tábora je vždy věnován závěrečnému turnaji na devět jamek. Počasí nám dopřálo vše řádně dokončit, a tak spokojené štěbetání v klubovně při počítání výsledků bylo pro realizační tým zprávou, že se to snad zase povedlo. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií, Hcp 0 - 36, kterou vyhrála Zuzana Hašková, druhý Matěj Špreňar a třetí Lukáš Šnobl. Kategorii 37 - Bez vyhrál Vítězslav Pospíšil, druhá byla Eliška Wolfová a třetí Richard Bitvar. Sladkosti a diplomy si ale odnesli všichni kamarádi z tábora.

Na závěr bych rád poděkoval třem ženám, které pečovaly o děti a trenéra celý týden. Pavlína Bitvarová - vedoucí tábora, Petra Hašková - pedagogický a zdravotní dozor a Míla Šnoblová, maminka, která nám celý týden neúnavně pomáhala. Za sebe i děti – díky, děvčata. Tak zase za rok - znělo klubovnou. Díky všem za krásný týden.

Více fotografií z tábora si můžete prohlédnout v naší galerii.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz