20.10.2014 | Jméno nového mistra klubu je - Pawel Popiel

Dvoudenní víkendové klání rozhodlo o vítězi broumovského GC Grosshof. Mistrem klubu pro rok 2014 se stal Pawel Popiel. O průběhu turnaje referuje Jarda Beran.

Mistrovství klubu - co napsat!? Pro většinu golfistů vrchol sezony, vzájemné utkání hráčů ve hře na rány, kde se střídají opojné chvilky radosti při zahraném berdíku a několika parech když to jde, a za chvilku se zase protrápit až na samé dno, když se dostaneš do velkých potíží a musíš to prostě dohrát. A to třeba i na "dvanáct", golfisté mi rozumí - hrůza!!!

Možná to byl důvod, proč se do boje o titul mistra pustilo jen čtrnáct statečných mužů a šest žen. Jako STKář klubu jsem očekával více statečných, kteří se nebojí vyrazit s kůží na trh, naostro, bez "báječných" stablefordových bodů. Škoda playeři - bylo totiž hezky a fajn den.

Potěšitelné je, že se zúčastnili zástupci oddílu mládeže - Matěj Špreňar, Zuzka Hašková a Petra Blažková. Petra dokonce uhrála druhé místo v ženách. Gratulace! Matěj a Zuzka - pašáci a velká pochvala. Oba dva dny mezi dospěláky - mistrák 36 jamek a solidní čísla přinesená do klubovny.

A boj o titul mistra? Náš polský kamarád Pawel Popiel nenechal nic náhodě, mimořádně navýšil tréninková kola na hřišti v minulých týdnech, a vyplatilo se. Sobotním výkonem 76 ran si vytvořil dostatečný náskok pro nedělní finále a přesto, že Tomáš Svoboda se v neděli rval jako lev, oba hráči zahráli shodně 80 ran. Sobotní náskok zajistil Pawlovi vítězství v šampionátu. Jméno nového mistra klubu je tedy Pawel Popiel. Gratulujeme! Druhý Tomáš Svoboda a třetí Jiří Šourek. Bravo hoši, 164 Tomáš, 169 Jiří - solidní oddíl (však víte který).

V dámské kategorii vyhrála Bára Beranová výkonem 171 ran a stala se tak mistryní klubu.

Myslím, že to byl solidní mistrák, a i to počasí nám nakonec zase přálo. A jak by řekla naše mládež: "bylo to hustý", a já dodávám: "fajn víkend plný golfu".

Více fotografií na Grosshof rajčeti.

Připomínám víkendové Rozloučení se sezónou. Už v pátek od 15 hodin (sraz je ve 14:30) se hraje přátelák s kolegy s GC Na Vrších, cca od 18 hodin se bude podávat pečené prase. Druhý den v sobotu v 10 hodin vypukne Závěrečný turnaj. Přihlašovat se už můžete na stránkách golfové asociace.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz