02.08.2016 | Kloboukový turnaj ovládli manželé Krulichovi

Tradiční Kloboukový turnaj byl tentokrát plně obsazený a s širokým startovním polem přišly i kvalitní výsledky.

Sobota 30. 7., hřiště Grosshof, 10 hodin ráno. Už od začátku týdne bylo jasné, že letošní Kloboukový turnaj přiláká plné startovní pole, což je naším cílem pro každý turnaj, ale ne vždy se to povede. Tentokrát se ale dostavili golfisté a golfistky nejen místní, ale i z dalších blízkých i vzdálenějších klubů, usilující o další body do Východočeské golfové tour - a pochopitelně především o turnajové vavříny v Kloboukovém turnaji.

Proč Kloboukový? Je dobrým zvykem a tradicí, že se na start nastupuje ne v obligátní kšiltovce, ale v kloboucích nejrůznějších tvarů a velikostí. A nejinak tomu bylo i tentokrát: K vidění byly elegantní minikloboučky, slušivé slamáky, kulaté hučky, širokánská sombrera, punkerské helmy s hřeby a další kreace - můžete se o tom ostatně přesvědčit v naší fotogalerii, kterou pro nás tentokrát pořídila Jitka Smolíková jun. a kterou najdete na našem rajčeti.

A jak že se hrálo? Za krásného letního dne s ideálními teplotami okolo 25 stupňů si řada hráček a hráčů zlepšila hendikep, a to s bodovými zisky přes 40, což rozhodně nebývá běžné. V mužské kategorii zlepšovalo prvních pět hráčů a nejlepší z nich byl zasloužilý hráč Grosshofu Antonín Krulich, který se zlepšil z 26,9 už na 24,8, následovaný druhým Ottou Tauchmanem a třetím Matyášem Berkou, naopak mladou nadějí našeho klubu.

Mezi ženami si naopak nejlepší výsledky připsaly přespolní golfistky. Z vítězství se radovala Marcela Růžičková z Nové Ameriky, na druhém místě skončila Lenka Nováková z klubu Na Vrších a třetí skončila hráčka až z Kynžvartu, Barbora Grymová.

A dostáváme se k poslední kategorii, smíšené hráček a hráčů s HCP 37-54. Tady se z vítězství radovala druhá z manželů Krulichových, Marcela Krulichová. Je vidět, že pravidelný a poctivý trénink obou se vyplácí, a to je dobře. Medaile a ceny za druhé a třetí místo pak putovaly rovněž do daleka, konkrétně k Petru Bouchalovi z GC Brno a Elišce Königové z GC Olomouc.

Co říct závěrem? Letošní Kloboukový turnaj považujeme za opravdu vydařený a doufáme, že nás golfistky a golfisté z blízka i z daleka v hojném počtu navštíví i na dalším turnaji, tentokrát Knedlíkovém, který se odehraje v sobotu 27. 8. a který se rovněž bude započítávat do pořadí Východočeské golfové tour. Do té doby přejeme příjemné nejen golfové léto!

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz