18.10.2015 | Kolo pro Lukáše konečně doma!

Ryder Cup jsme po remíze nechali na Vrších, ale Lukáš už má doma kolo, a to ne ledajaké.

V sobotu 17. 10. proběhla na hřišti Na Vrších poslední klubová akce sezóny, odvetné utkání Ryder Cupu mezi Grosshofem a GC Na Vrších. V první části dvojutkání jsme na domácím hřišti vyhráli o 14 bodů, jenže na Vrších se to jen hemží kvalitními golfistkami a golfisty, a když se k tomu přidá dokonalá znalost jejich domácího hřiště, bylo jasné, že není nic předem rozhodnuté. 

Na programu byla tentokrát disciplína fourball - hrálo se ve dvojicích, každý svým míčem, a výsledek toho lepšího z dvojice se porovnal s výsledkem lepšího z dvojice soupeřů. Kdo zahrál méně ran, získal jamku, a rozdíl vyhraných jamek po odehrání 18 jamek znamenal body, které vítězná dvojice přinesla svému týmu.

Ukázalo se, že soupeřit s místními borci je skutečně těžké, ale náhoda tomu chtěla, že nakonec domácí vyhráli přesně o 14 bodů, což po naší stejné domácí výhře znamená, že Ryder Cup letos skončil bez vítěze. Protože jsme ale pohár měli celý rok u nás, nechali jsme ho do příštího ročníku pro změnu na Vrších. Kromě toho se rozdávaly i tři menší poháry pro nejlepší dvojice. Ty zůstaly rovněž všechny na Vrších, přičemž nejlepší byla se ziskem celých 8 bodů (víc než poloviny všech bodů svého týmu) dvojice Lenka Nováková a Karel Volejník. Karel byl kromě toho spolu s naší Pavlínou Bitvarovou jediný, který si zlepšil HCP - Pavlína o 5 desetinek, Karel o 2.

Skórování příliš nepřálo počasí, protože po třech dnech vytrvalého deště bylo hřiště dost promáčené a míčky na rozdíl od zbytku sezóny příliš neodskakovaly. Na samotný turnaj se ale udělalo celkem pěkně - nepršelo, nefoukalo a teplota vystoupila lehce nad 10 stupňů.

Kromě sportovního náboje však měla celá akce i společenský rozměr. Pánové z Harold Bicycles předali hotové kolo našemu Lukáši Šnoblovi (kdo náhodou neví, o co jde, zjistí to v tomto článku) a asistovala o toho opět i televize Nova. Kolo je nakonec opravdu nádherné, a tak doufáme, že si ho Lukáš pořádně užije a že mu ho doma budou všichni závidět :-) Koneckonců se o tom můžete přesvědčit i v naší fotogalerii.

No a to je z letošního turnajového menu Grosshofu už asi definitivně všechno. Pokud by se nám vrátilo babí léto a vypadalo to, že by se nějaký zábavný turnaj dal ještě uspořádat, dáme vám včas vědět, jinak ale děkujeme za přízeň a za účast na všech letošních turnajích a zveme vás, ať si do konce sezóny přijdete ještě zahrát - těšíme se na vás!

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz