30.05.2016 | Májový texas dvojic se vydařil

Letní počasí, týmová hra, špičkové greeny a spousta golfové pohody - to byla sobota na Grosshofu.

V sobotu 28. 5. se na Grosshofu konal Májový texas dvojic. Snažili jsme se, abychom nalákali především dvojice smíšené, protože koneckonců byl pořád máj, lásky čas :-) Nakonec jsme museli několik dvojic mít bez přítomnosti něžného pohlaví, ale aspoň zas se zastoupením naší mládeže, takže si snad nikdo nemusel stěžovat.

Předpověď počasí na sobotu 28. 5. vypadala celkem optimisticky, a když jsme se v 10 hodin dopoledne rozešli po hřišti ke canon startu, zdálo se, že budeme mít před sebou další parný, prakticky letní den, i když na stále výborně připraveném hřišti, na němž nebylo dlouhé období sucha téměř znát. Formát texas scramble se hraje poměrně svižně, protože dvojice pokračuje ve hře vždy z místa, kde skončil lépe zahraný míček jednoho z jejích členů, a tak se eliminuje dlouhá doba na hledání ztracených míčků, dropování a podobné záludnosti samostatné hry. A bylo to dobře, protože jen co poslední flight došel do klubovny, začalo pršet a déšť nakonec přešel v pořádnou průtrž mračen i s krupobitím, které Broumovsko dostaly až do večerních zpráv. (Naše sportovní výkony do Branek bodů vteřin nepronikly, ale my víme, že to je jen otázka času :-))

Výsledky tentokrát nebyly tak podstatné, důležité především bylo, že si zahráli i ti, kteří by se na "normální" turnaj jinak ostýchali jít, přesto však splníme zpravodajskou povinnost a pořadí na prvních místech uvedeme. Určeno bylo celkovým výsledkem na rány, od nějž se odečetl průměrný HCP dvojice. O nejvyšší příčku se tak dělili Marcela Růžičková a Jiří Myšák s Matějem Špreňarem a Janem Kalandrou, kteří zahráli nejlepší výsledek na rány, když hřiště pokořili výsledkem -4, tedy 64 ranami. O třetí místo se pak dělily další 3 dvojice: Pavlína Bitvarová a Jiří Berka, Marcela Školníková s Lubomírem Marečkem a také Petra a Tomáš Blažkovi.

Ještě jednou všem děkujeme za účast, zveme k prohlídce bohaté fotogalerie z turnaje na našem rajčeti a těšíme se na viděnou na dalších turnajích, které odehrajeme 11. a pravděpodobně 17. 6. a ještě vás o nich budeme včas informovat.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz