15.05.2016 | Na 2. turnaji VGT na Grosshofu se servírovaly velmi kvalitní výsledky

V sobotu 14. 5. proběhl na Grosshofu druhý ze šesti turnajů Východočeské golfové tour, které letos budeme pořádat.

Přes nepříznivou předpověď ohlašující příchod Ledových mužů přálo golfistům i tentokrát počasí – nepršelo, většinu času svítilo slunce a jediný problém tak pro tradiční přibližně dvacítku zúčastněných představoval poměrně čerstvý vítr.

Díky tomu, že byl turnaj součástí série VGT, jsme na Grosshofu přivítali i hráče z ostatních klubů sdružených ve Východočeském golfovém pasu, a jsme samozřejmě rádi, že jsme od nich na hřiště slyšeli jenom chválu. A vzhledem k tomu, že si naši přátelé odnesli i některé z cen pro nejlepší, doufáme, že u nás nebyli naposledy.

Velmi kvalitně ale zahráli i naši členové a členky – ostatně posuďte sami. V kategorii hráčů s HCP 0-18 obsadil první místo náš Lubomír Mareček, který zahrál výborných 71 ran, což je pouhé 3 rány nad parem hřiště a výrazně nejlepší odehraný výsledek na Grosshofu za dlouhou dobu, a zlepšil si HCP z 10,1 na 9,1, což je v této kategorii výrazný posun. Kategorii hráčů s HCP 18,1-54 naopak jasně ovládla naše mladá a stále se zlepšující hráčka Petra Blažková, která si HCP vylepšila z 25,8 na 20,6, před další naší mladou nadějí Matějem Špreňarem, který se s HCP dostal z 20,3 na 18,3, a rovněž dobře hrajícím zástupcem spřáteleného klubu Na Vrších Davidem Marklem. Kompletní výsledky najdete na webu ČGF.

Turnaj zhodnotili členové soutěžního výboru Pavlína Bitvarová a Jaroslav Beran: „Těší nás, že si přes těžké navrtání jamek řada účastníků zlepšila HCP, že hřiště obešli v pohodě a s dobrou náladou a užili si na Grosshofu příjemnou sobotu, a velkou radost máme pochopitelně i z toho, že na nejvyšších příčkách stanuli dva naši členové a velcí adepti na letošní tituly mistra a mistryně klubu.“

Příští týden si dáme od turnajů pauzu a za 14 dní pro vás uspořádáme pohodový májový texas smíšených dvojic. Jakmile bude možné se na něj přihlašovat na stránkách ČGF, ještě vás k němu pozveme v samostatném článku.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz