31.08.2015 | Napínavé souboje, one-man show, trenér Martiny Sáblíkové a radost z dobrých skutků na Kole pro Lukáše

V sobotu 29. 8. uspořádal Golf Club Grosshof dobročinný golfový turnaj s názvem Kolo pro Lukáše.

Cílem turnaje bylo získat 15 000 Kč na nákup speciálního jízdního kola pro našeho mladého člena Lukáše Šnobla, který trpí mozkovou obrnou a má sníženou hybnost pravé poloviny těla. V rozvoji hybnosti mu však významně pomáhá golf, který na našem hřišti prakticky denně hraje.

Pro náš klub to byl po všech stránkách mimořádný turnaj. Naši členové ukázali, že pro dobrou věc nejenže přijedou na turnaj, ale rádi na ni i přispějí. Poděkování patří především Luboši Marečkovi, který celý turnaj vymyslel a zorganizoval. Nejen díky Lubošovi jsme na turnaji mohli přivítat i řadu členů jiných klubů a mezi nimi i Petra Nováka, trenéra rychlobruslařky Martiny Sáblíkové.

Turnaj se ale vydařil i po sportovní stránce. Na start se postavilo celkem 38 golfistů, takže hřiště bylo při canon startu zcela zaplněné. Horké počasí letošního léta přispělo k tomu, že se hrálo daleko a skórovalo se proklatě nízko. Hned tři golfisté nahráli více než 50 stablefordových bodů, zatímco jindy k vítězství stačí získat něco přes 40. Celkem si HCP zlepšilo v každé ze obou kategorií 10 hráček a hráčů, dohromady tedy většina zúčastněných.

Jak tedy obě kategorie dopadly? Ve společné kategorii hráček a hráčů s klubovým HCP (37-54) skončil na třetím místě se ziskem 47 bodů Jan Školník. O prvním místě pak rozhodl jediný bodík. Stříbro si nakonec odnesl Tomáš Blažek, který si se získanými 57 body snížil HCP až na 34,5. Onen jediný bod navíc pak na nejvyšší stupínek dalšího z našich letošních nováčků Jana Roučeho.

Ve společné kategorii 0-36 se tentokrát bojovalo vlastně jen o druhé místo, o vítězi totiž nebylo pochyb. Náš Jiří Berka totiž po minulých foursomech dvojic jasně vyhrál už druhý turnaj v řadě, když se nedopustil žádné větší chyby, se svým HCP 31,5 zahrál 6 parů a jedno birdie a se ziskem 52 stablefordových bodů si vylepšil HCP už na 24,0. S celkovým výsledkem pouhých 83 navíc ukázal, že se s ním v jeho první sezóně bude muset počítat už i pro mistrovství klubu. Výborně ale zahráli i druhý Tomáš Kočnar z GC Na Vrších a třetí domácí Antonín Krulich, kteří shodně získali 44 bodů.

Po předání pohárů pro vítěze už následovala dražba předmětů, k nimž patřily jedinečné obrazy a kalendář s fotografiemi sportovních osobností, archivní vína, historický putter, čokoládový bag a také podepsané tričko, dres a čelenky Martiny Sáblíkové od jejího trenéra Petra Nováka z GC Svobodné Hamry. Nakonec se v součtu příspěvků ze startovného, výtěžku z dražby a darů těch, kteří se turnaje nemohli zúčastnit, vybralo celých 47 000 Kč!

Jízdní kolo Lukášovi na míru vyrobí královéhradecká firma Harold Bicycles, která během turnaje přivezla některá kola na ukázku a s Lukášem a jeho maminkou domluvila a naměřila přesné parametry kola. Předání vyrobeného kola proběhne během mistrovství klubu (3. a 4. 10.) a my vás o tom budeme samozřejmě ještě informovat.

Ještě jednou všem děkujeme za účast a pomoc dobré věci. My i Lukáš a jeho rodina si toho moc vážíme. Také bychom vás chtěli
pozvat na další akce na Grosshofu, kterých bude v září víc než dost. V neděli 13. září se hraje první část dvojutkání s GC Na Vrších, v pátek 25. září si začátečníci budou moci zahrát Uliční turnaj a o den později, v sobotu 26. září, se odehraje tradiční Prezidentův pohár. Na neděli 27. září chystáme poslední Den otevřených dveří a konečně první víkend v říjnu, v sobotu 3. a v neděli 4. října proběhne vrchol sezóny, mistrovství klubu. Věříme, že si z této pestré nabídky vyberete a že se na Grosshofu zase brzy setkáme!

Na závěr připojujeme ještě odkaz na fotogalerii a v odkazech níže tiskovou zprávu o turnaji a jako bonus i audionahrávky toho, co k turnaji řekli manažer klubu Jan Bitvar, náš vzácný host Petr Novák, Lukášův trenér Jarda Beran, Lukášova maminka i Lukáš samotný.

TZ_GC_Grosshof_Triko_Sblkov_pomohlo_Lukovi_ke_kolu

Jan_Bitvar_manaer_GC_Groosshof

Petr_Novk_trenr_Martiny_Sblkov

Jaroslav_Beran_Lukv_trenr

Milue_noblov_Lukova_maminka

Luk_nobl

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz