07.04.2016 | Náš člen Stanislav Jirásek oceněn v soutěži o nejlepšího hendikepovaného sportovce

Po 3. místě v anketě už Standa pilně trénuje na červnové Mistrovství Evropy v golfu hendikepovaných.

Soutěž pořádalo Okresní sdružení České unie sportu Náchod ve spolupráci s Náchodským deníkem. Stanislav Jirásek se vedle golfu ještě věnuje lyžování v Borském klubu lyžařů Machov, kde je předsedou klubu a trenérem skoků a severní kombinace. Zároveň je členem české golfové reprezentace handicapovaných.

"Tento reprezentační tým se v nově zavedeném světovém žebříčku výborně umístil a české barvy jsou na světové scéně jednoznačně vidět. V kategorii stableford (HCP 18,5 – 26,4) se Stanislav Jirásek umístil celkově na 9. místě. Družstvo ve složení Stanislav Jirásek, Pavel Kamír, Jakub Kovařík a Michal Hošna vybojovalo ve Španělsku na ME 6. místo" - tolik sekretářka České golfové asociace hendikepovaných Jana Brábníková.

"Výsledky jsou obrazem mého tréninku, který není, jaký by měl být, protože stále u mne převažuje láska k lyžování. Golf je krásná hra, ale velice časově náročná a toho času tolik zatím není. Moji zahraniční soupeři jsou na hřišti 6x do týdne, já zatím 6x do měsíce, ale nestěžuji si. Letos nás čeká v golfovém areálu Barbora u Teplic v Čechách Mistrovství Evropy jednotlivců. Koná se od 18. do 22. června, a tak je nejvyšší čas začít trénovat," uvedl Stanislav Jirásek.

Jak řekl, tak také učinil - v neděli si Standa hřiště na Barboře poprvé vyzkoušel při turnaji, a i když byla po zimě ještě znát nerozehranost, to se týkalo i ostatních a výsledkově z toho tedy bylo pěkné umístění v první polovině pořadí kategorie HCP . Dlužno dodat, že na nedělním turnaji Grosshof reprezentoval i druhý z našich hendikepovaných golfistů Lukáš Šnobl, který v kategorii s HCP 30,1 - 54 dopadl podobně jako Stanislav Jirásek a i on skončil v první polovině pořadí. Na to, že se oba naši reprezentanti měřili se zdravými hráči a hráčkami, to jsou pěkné výsledky a my samozřejmě za reprezentaci klubu děkujeme. Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout na webu CZDGA.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz