03.03.2014 | O víkendu se pilně trénovalo. Rozhovor s Martinem Chaloupkou

První březnový víkend se v krásném počasí na hřišti Golf clubu Grosshof v Broumově pilně trénovalo. I když se na Nový rok několik účastníků zapojilo do Novoročního odpalu 2014 a první nedočkavci vytáhli své hole už i v poslední únorové dny, v sobotu a v neděli už několik skupinek absolvovalo své první letošní boje na zelených greenech.

Do broumovského golfového klubu zve Martin Chaloupka, jeden z nejpilnějších členů klubu, který byl za svoji loňskou účast na turnajích vyhlášen na valné hromadě.

Martine, kdy a kde jsi přišel ke golfu?

Golf jsem sledoval na ČT4, kdy ho začínal komentovat Míra Bosák a přišlo mi to jako strašně nudná hra. Během roku 2008 jsem se díky své práci dostal do světa "takzvaných golfistů" a na mém stole se začaly hromadit pozvánky na turnaje. Odmítal jsem skoro dva roky, ale pak jsem se nechal ukecat a prošel jsem si s jedním klientem osmnáctijamkové hřiště v Sokolově a zjistil jsem, že to tak nudný nakonec není. No a od roku 2010 jsem začal hrát, jak říká pan Geisler "kuličky" v golfovém klubu Hostivař, a od roku 2012 jsem členem "našeho" Grosshofu, kde mám samozřejmě i domovské členství jako Broumovák.

Jaké byly tvé začátky?

Díky doporučení mého známého Oty Doležala, který je velký český golfový guru v dopisování do profi časopisů a dlouholetý Marschal v klubu Malevil, jsem se v Hostivaři dostal do rukou Petra Niedermirtla (3. místo na turnaji PGA v Německu, konečné 27. místo na žebříčku PGAC v roce 2005). Petr je výborný člověk, který do mne začal hustit veškerá golfová pravidla, postoje a údery.

Jaký byl Tvůj nejlepší a nejhorší golfový úder či zážitek?

Tak nejlepší golfový úder mám jeden a vím, že si ho určitě všichni moji golfoví přátelé na Grosshofu pamatují. Bylo to na turnaji Veba PGA Tour 2012 na turnaji v Mladých Bukách, kdy na pětiparové jamce č. 11 se mi podařil zahrát eagle. Byla to třetí rána na 145m a zapadla rovnou do jamky. Od té rány jsem celým turnajem společně s přátelským flightem (Pavlína Bitvarová, Honza Bitvar a Pavel Wolf) protančil až k celkovému vítězství, které se samozřejmě řádně oslavilo na 19. jamce (pozn. redakce - v golfovém slangu míněno v klubovně). A za nejhorší samozřejmě považuji každý ztracený míček, bohužel pro nás amatérské golfisty je víc těch špatných úderů, než těch povedených.

Zmínil jsi vítězství na Veba PGA Tour, jsou i jiné vítězné turnaje?

Pár jich je. Bylo by fajn, kdyby alespoň každý rok byl jeden. Hodně si cením vítězství na turnaji ČEZ/GES Open ve Svobodných Hamrech v loňském roce. Ale myslím, že nejen já, ale i ostatní to nehrajeme pro vítězství v turnajích, ale proto, že je to velmi příjemné uvolnění se v této hektické době projít s přáteli po zelených hřištích a trochu zrelaxovat.

Od roku 2012 jsi členem Grosshof klubu v Broumově.

To byla taky úsměvná historka, kdy jsem jednu sobotu na jaře 2012 potřeboval poradit s autem od Honzy Bitvara, a když jsem k němu přijel, tak Honza seděl v minibagru a ve stodole kopal díru, a že prý dělá základy golfové klubovny. Tak jsem se na něho podíval a nevěřil. Chvilku mi o té myšlence vyprávěl, no a od té doby, vždy když jsem byl doma v Broumově, tak jsem chodil na brigády a trochu svýma nešikovnýma rukama pomáhal. A od chvíle, kdy byl klub založen a zaregistrován na ČGF, mám členské číslo 14. To je pro mě takové srdeční číslo. Kdo mě zná, tak ví proč.

Hraje klub nějakou golfovou soutěž?

V loňském roce nás "prezidento" Vláďa Bitvar přihlásil do III. ligy družstev. Myslím, že jsme žádnou ostudu neudělali a umístili se na krásném 13. místě. Na hřišti, jak v Lázních Bohdaneč, tak i na Nové Americe, jsme byli hodně vidět, teda hlavně na té 19. jamce.

Jaké je to na Grosshofu?

Velmi přátelské, rodinné a hlavně nestresující. Klub má perfektní klubovnu, ve které když se zatopí v pravých amerických kamnech, tak tam u dobrého domácího jídla a pití bývají dlouhé a dlouhé a dlouhé večery. Je tu prima trenér pro začátečníky Jarda Beran, který každému poradí a vysvětlí, co by měl dělat, aby ty klacky správně držel v ruce.

Jaké máš golfové cíle?

Tak určitě přežít. Těším se i na podzim, kdy bude otevřeno regulérní devítijamkové hřiště (teď je zatím v Broumově jamek šest). Chtěl bych se podívat i jinam než na hřiště u nás v republice. Loni jsem byl na Slovensku a v Rakousku, nedávno s kamarády z Grosshofu a Kořence v Portugalsku a příští rok snad zaletíme do Turecka.

Co závěrem?

Popřát hodně sil, hlavně Honzovi Bitvarovi, který maká na hřišti od rána do večera, aby se nám dobře hrálo. Chtěl bych pozvat další lidi z Broumova a okolí, ať si přijdou vyzkoušet tuto prima hru do GOLF CLUBU GROSSHOF.

Fotky z 1. března ve fotogalerii a ještě více ZDE.

 

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz