27.07.2015 | Ohlédnutí za Krajskou soutěží klubů 2015

Jako v každém jiném sportu se i v golfu kromě běžných turnajů organizuje řada sportovních soutěží. Muži Grosshofu se letos účastnili Krajské soutěže v regionu Východ A.

Grosshof je mladý klub a na rozdíl od jiných za něj v soutěžích v drtivé většině nastupují skutečně pouze aktivní členové klubu s mnohdy ne úplně nízkým HCP, a tak není divu, že jsme před sezónou neměli žádné přehnané ambice. Hraje se na rány (a počítají se výsledky 5 nejlepších z maximálně 6 hráčů), a tak jsme si říkali, že by bylo dobré zahrát méně ran než loni.

Letošní Krajská soutěž měla čtyři kola, z nichž dvě se odehrála v červnu v GC Liberec a dvě 18. – 19. července v GC Lázně Bohdaneč. O průběhu libereckého klání jsme již psali, tak jen připomeneme, že jsme po prvních dvou kolech poprvé v nedlouhé historii klubu měli součet ran nižší než 1000 a na posledním místě jsme za pátou Nebeskou Rybnou zaostávali o 19 ran.

Pro 3. kolo jsme na sobotu do Bohdanče zajistili papírově silnou soupisku, ale na těžkém hřišti se většině hráčů příliš nedařilo a naše ztráta na 5. pozici se navýšila na 27 ran. Náš prapor v sobotu držel hlavně Tomáš Svoboda, který jako jediný zahrál na svůj HCP a do týmového součtu přidal nejméně ze všech, 90 ran.

Naše situace před nedělí nebyla nijak růžová, a tak není divu, že jsme si dali za úkol hlavně si v pohodě zahrát a nijak se nestresovat. Ne vždy a všem se to dařilo. Problémy činilo počasí a stejně jako v sobotu přerušení hry kvůli bouřce, ale i ne úplně konzistentní kvalita greenů. Největší potíže ale samozřejmě způsobovala vlastní hlava. Navzdory všem zmiňovaným příkořím příkladně zabojoval Luboš Mareček, který zahrál 86 ran. Ostatní bodovaní se srovnali v rozmezí 102-105 ran.

Pak už se jen čekalo na výsledky. K naší radosti (a drobnému překvapení) se v nich Grosshof na poslední chvíli vyšvihl na 5. místo, když za Nebeskou Rybnou v neděli nastoupilo jen 5 hráčů a započítal se jí tak i jeden velmi vysoký výsledek. V celkovém součtu 4 kol x 5 hráčů činil rozdíl mezi oběma kluby pouhých 12 ran! Navíc jsme se dostali pod 2000 ran, tedy hluboko pod náš cíl.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří za Grosshof v některém ze soutěžních kol nastoupili. Zvláštní poděkování patří našemu tahounovi Luboši Marečkovi, který jako jediný nastoupil ve všech čtyřech kolech a pokaždé byl ze všech nejlepší. Pochopitelně nesmíme zapomenout zmínit ani kapitána Pavla Wolfa, který vše bezvadně organizačně zajišťoval, a samozřejmě ani manažera Honzu Bitvara, bez nějž bychom se soutěže vůbec nemohli účastnit. I ostatní ale zaslouží jmenovité poděkování. Dvakrát se do boje vydali Honza Chaloupka, Honza Kalandra, Vojta Mareček, Viktor Novák a Dušan Vít. A jedním odehraným kolem k celkovému výsledku kromě výše jmenovaných přispěli Martin Chaloupka, Standa Jirásek, Tonda Krulich, Bohouš Novák, Miroslav Pilc a Jirka Šourek.

Co říct závěrem? Nezbývá než doufat, že na letošní posun vzhůru navážeme ještě výrazněji v příštím roce. Stávající hráči pro to jistě udělají vše, co bude v jejich silách. Zároveň ale potřebujeme do klubu získat větší počet hlavně mladých hráčů (a to jsme zde vůbec nehovořili o hráčkách, které zatím soutěžní tým dohromady nedaly), kteří by v golfu chtěli skutečně soutěžit a věnovat se mu sportovně. Podmínky k tomu na Grosshofu vytvořit umíme. Pokud tedy víte o nějakém teenagerovi, který by chtěl golf zkusit, přiveďte ho na náš Den otevřených dveří (příští se koná už v sobotu 1. 8.) nebo na pravidelné středeční odpolední tréninky mládeže.

Golfová sezóna navíc ještě zdaleka nekončí a její vrcholy nás na Grosshofu ještě čekají – Prezidentův pohár, „Ryder Cup“ s GC Na Vrších a samozřejmě Mistrovství klubu. Nezapomeňte nás proto dále sledovat na facebooku a na našich stránkách a nejlépe ještě zadáním své mailové adresy k odběru newsletteru. Každý z těchto komunikačních kanálů přináší trochu jiné informace. Ale hlavně – hrajte golf! Tak na viděnou na hřišti!

X

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz