12.08.2015 | Ohlédnutí za Příměstským táborem

Ve dnech 3. – 7. 8. jsme na Grosshofu opět uspořádali příměstský tábor pro děti. Letos se do programu zapojilo 15 táborníků, což je na golfový tábor opravdu slušný počet.

Po všechny dny panovalo opravdu tropické počasí, kterému jsme museli přizpůsobit i program. Asi to však nikomu příliš nevadilo, protože jsme o to víc času strávili na hřišti, kde na rozdíl od cvičných ploch aspoň občas příjemně foukalo.

V pondělí byl na programu zahajovací trénink golfových dovedností a po dobrém obědě jsme se pak odpoledne přesunuli na hřiště.

V úterý dopoledne soutěžili táborníci v golfových dovednostech a tyto soutěže jsme pak samozřejmě patričně ohodnotili. Odpoledne nás navštívili hasiči, představili dětem hasičské vybavení a povídali o tom, jak takový zásah proti ohni probíhá.

Středu dopoledne jsme strávili na hřišti a měli jsme přitom další vzácnou návštěvu – přišla se za námi totiž podívat reportérka ze Zpráviček (natočené video už brzy najdete v naší videogalerii). Odpoledne jsme se vydali na blízkou zvířecí farmu, kde se právě narodila
mláďata nosála. Ta se ale nesměla rušit, a tak jsme je neviděli, ale přesto se dětem u zvířátek moc líbilo. Prohlídku jsme pak završili opékáním buřtů u ohně.

Na čtvrtek byl připravený výlet – a když golfový tábor, tak i výlet musel být za golfem. Zajeli jsme si na hřiště Na Vrších, aby si děti vyzkoušely, jak se hraje i jinde než tam, kde to dobře znají. Opět bylo hrozné horko, a tak jsme pro zrychlení hry hráli texas a po
dohrání jsme se šli zas honem schovat do stínu.

V pátek už nás pak čekal závěrečný turnaj, který jsme kvůli počasí opět odehráli jako texas. Vyhrál tým, který tvořili Matěj Špreňar, Lukáš Šnobl a Petr Puschmann. Do turnaji pak manažer klubu vymyslel vítané osvěžení – šli jsme do rybníka mezi 4. a 5. jamkou lovit míčky. Všichni si to patřičně užili, no a míčků, těch máme teď v klubovně plný kbelík!

Letošní Příměstský tábor skončil, ale všichni už se těší na ten příští, který se na Grosshofu odehraje zase za rok začátkem sprna – zbývá jen doufat, že příští rok nebude takové vedro a všichni si tábor užijí ještě víc než letos.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz