22.09.2014 | Pohár prezidenta zůstal v klubu. Vyhrál Tomáš Svoboda

V areálu Golfového klubu Grosshof v Broumově se v sobotu hrál Prezidentův pohár. Vítězem se stal domácí Tomáš Svoboda. Průběh turnaje komentuje Jarda Beran.

Tentokrát se sešlo na startu turnaje o pohár prezidenta klubu třicet hráčů, kteří si to "rozdali" nejen o hlavní cenu - obrovský pohár, ale i ve svých kategoriích, které odpovídaly hendikepům jednotlivých hráčů.

Obhajovat pohár přijel i loňský vítěz turnaje, mladý hráč z Golf klubu Na Vrších Tomáš Najman, který sebou přivezl mladší sestru Terezku (8 let). Přestože byl turnaj vypsán pouze pro členy klubu, umožnil manažer klubu poslednímu vítězi i jeho sestře účast v turnaji.

Potěšitelná byla i skutečnost, že do turnaje vyrazili i tři členové našeho oddílu mládeže. Obhajovat svůj EGA Hcp 36 přišel Matěj Špreňar, a to se podařilo!!! Každý hráč dobře ví, že potvrdit svůj hendikep se ne vždy podaří. Udržení a šesté místo v nejnabitější kategorii - super.

Další stateční - naše děvčata! Petra Blažková, první sezona, první turnaj - první místo - z Hcp 54 na Hcp 35. Nádhera. Zuzana Hašková, parádní výkon, posun z Hcp 54 na Hcp 45. Solidní sešup a snížení hendikepu. Obě děvčata - pochvala a díky.

A průběh turnaje? Počasí nás nechalo krásně hrát, a tak zatím, co se trenér Jarda pral se svými 80 až 100 let starými dřevěnými holemi (příprava na následující hickory turnaj), okolo po hřišti zněly ty krásné zvuky dobře trefených míčů titanovým driverem. A na hřišti se zase střídaly ty krásné rány (20 centimetrů chybělo Martinu Chaloupkovi na první Hole in one na Grosshofu) s těmi, na které je třeba rychle zapomenout - proč jen je těch druhých vždycky víc!!

Podrobné výsledky jsou na serveru asociace, ale zmínit musím vynikající výkon obou mladých sourozenců. Terezka Najmanová uhráním 82 ran vyhrála svoji kategorii a třetí místo v kategorii o pohár prezidenta!!! Brácha Tomáš - 83 ran a třetí ve své kategorii. Velmi solidní výkony a řadu zlepšení předvedla i řada hráčů našeho klubu - viz. server ČGF.

Pohár Prezidenta? Díky Tomášovi Svobodovi a jeho 80 ranám zůstává doma a jeho upřímná radost z obrovského poháru potěšila všechny účastníky závěrečného ceremoniálu. Dobrou hru domácích hráčů potvrdil druhý v pořadí hlavní kategorie Pawel Popiel, také 80 ran, pouze lepší Hcp ho odsunul na druhé místo - gratulace pánové a díky vám.

Prostě další povedený turnaj na Grosshofu, na který budeme rádi vzpomínat.

Další hora fotografií na Grosshof rajčeti.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz