15.09.2015 | Pohodová rydercupová neděle udělala radost snad úplně všem

V neděli 13. 9. 2015 se na Grosshofu uskutečnil druhý ročník vzájemného utkání s kamarády z golfového klubu Na Vrších.

Hrálo se systémem foursome dvojic na jamky (takže proti sobě nastoupila vždy dvojice hráčů z jednoho a jiná dvojice z druhého klubu, hráči ve dvojici se střídali při ranách z odpaliště i při jednotlivých dalších ranách a dvojice, která jamku zahrála na méně ran, si připsala bod). Skladbu jednotlivých dvojice a jejich nasazení proti sobě určili během snídaně manažeři obou klubů.

Turnaje se navíc účastnili tři naši mladí hráči, kteří nakonec dostali svoji samostatnou kategorii s úpravou HCP.

Stejně jako před rokem nešlo ani letos o nijak vyhrocený zápas, ale naopak o velmi přátelské setkání obou klubů. Počasí golfu přálo, při systému foursome se navíc hraje rychle, a tak není divu, že na hřišti byla znát pohoda a opravdu kamarádský duch celého turnaje – hráči se vraceli do klubovny ve velmi dobré náladě a beze známek jakékoliv rivality.

Jak je vidět, výsledek byl tentokrát až druhořadý, ale přesto: Grošáci vyhráli 48 jamek a Vršáci 34, bodový rozdíl tedy činil 14 vyhraných jamek navíc ve prospěch GC Grosshof.

Do turnaje jsme ale pochopitelně připravili i ceny pro dvojice, které pro svůj klub získaly nejvíc jamek. Tyto dvojice tvořili:

1. Pavel Wolf a Jan Chaloupka (12 vyhraných jamek)

2. Karel Volejník a Lenka Nováková (10 jamek)

3. Paweł Popiel a Zdisław Kowal (10 jamek)

Za zmínku také určitě stojí výkony našich mládežníků, kteří si všichni zlepšili HCP. Zvítězil mezi nimi Matyáš Berka - se 101 odehranými ranami výrazně snížil HCP z 52 na 34,5. Velké zlepšení se povedlo i Matěji Špreňarovi, který zahrál úžasných 81 ran a rázem se dostal z HCP 26,6 až na 21,3. A radost ze zlepšení si mohl konečně užít i třetí Lukáš Šnobl (nově HCP 53).

Závěrem ještě jednou připomínáme, že do odvety, která se bude hrát 17. 10. jako jamkovka jednotlivců, tedy odjíždíme na Vrchy s velice nadějným náskokem 14 bodů. Až se odveta přiblíží, ještě vás o ní budeme podrobně informovat.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz