10.11.2014 | Poslední poháry sezóny 2014

Celkem správně patřila poslední sada golfových pohárů naší mládeži. Dětský pohár komentuje Jarda Beran.

Sobotní ráno vypadalo dost nevlídně a zdálo se, že zase když mají turnaj děti, zmokneme. Možná i to byl důvod, proč se kromě "soutěžního výboru" nepřihlásil žádný jiný dospělák pro doplnění dětských hráčů, kteří neměli hrajícího člena své rodiny. Zlí jazykové sice tvrdili, že to taky bylo trochu pro ten "mírně" hlučnější golf s mládeží, ale to přeci není pravda, že členové dospěláci! Škoda, děti byly náhodou fajn.

Honzovi se ale podařilo složit flajty tak, aby byl turnaj vyvážený a utkali se mezi sebou hráči, kteří pravidelně chodí na tréninky. Hráli jsme nakonec ne dvojice, ale texas celého flajtu. Při větší účasti malé přípravky, dvou začátečníků a nepříliš vlídného rána rozhodl soutěžní výbor, že hrajeme jenom devět jamek.

Po snídani, nezbytné přípravě na drivingu a poradě, jak že se vlastně ten texas hraje, vyrazili kamarádi s dospěláky na canon start. Texas golf poměrně frčí i dětem, sem tam pomohl i velký kamarád ve flajtu, a tak jsme do toho řezali, jak velcí golfisti. Pavlína vozila teplý čaj, svačiny, a pocit, že nás má klub rád, a tak hra rychle ubíhala.

Příjemným překvapením byl flajt, kde se svými ratolestmi hrály matky Jana Puschmanová a Míla Šnoblová. Obě nové golfistky začínají - první turnaj naostro. Paráda děvčata. Pustit se do souboje s flajty, kde jeden vede Pavel Wolf, další Honza Bitvar a starý pes Jarda, navíc s výkonnostní skupinou dětí oddílu - velké poděkování a obdiv vám ženy.

No, a výsledek? Tento flajt ve složení Honzík Puschmann, Lukáš Šnobl a maminy uhrál čtvrté místo a číslo na score kartě docela šlo. A bedna? Výkonem plus 2!!! Zvítězili Matěj Špreňar, Petr Puschmann a Eliška Wolfová s tátou Wolfem. Druzí - plus 6, "dobře kucíí", Alexandr Bitvar a Matyáš Berka (nová posila oddílu mládeže) se svými tatíky. No a třetí - plus 10, Zuzana Hašková, Denis Vít a jejich trenér Jarda.

Díky sponzorovi turnaje p. Wolfovi dostali všichni hráči malé dárky, poháry pro vítěze, klub doplnil ceny a krásné míčky od federace. Samozřejmostí po turnaji je výborný oběd, kdy Španělský ptáček je velký jako malé kuře a hospodský "neumí" počítat, objednáš 20 porcí a porcí je mnohem víc! Co dodat?

Nakonec nám to vyšlo krásně - počasí se udrželo, chladno jsme zvládli, poháry a tašky s dárky rozděleny, a tak se děti s červenými tvářemi spokojeně rozjely domů. Závěr se povedl! Díky patří všem, kteří se na turnaji pro děti podíleli, a už se těšíme na novou sezónu 2015.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz