09.05.2016 | Při turnaji A Tour praskalo hřiště ve švech

V sobotu 7. 5. se na Grosshofu odehrál turnaj spřátelené série A Tour, kterého se zúčastnilo celých 44 golfistek a golfistů.

Přestože oněch 44 účastníků představovalo maximum, které hřiště ještě dokáže pojmout, hrálo se za krásného, i když trochu větrného počasí rychle a chvíli po 15. hodině odpolední už byli všichni zpět v klubovně nebo ve znovuzprovozněném zahradním altánu a pochutnávali si na výtečném kančím guláši.

Na hřiště i na turnaj jako takový se přitom kolem nesla jen chvála, což nás samozřejmě těší. Ostatně i výborné výsledky a snížené hendikepy, kterých se při turnaji dosahovalo, napovídají, že se většině hrálo dobře. Přesvědčit se ostatně můžete na fotografiích zde a zde. A jak to tedy celé dopadlo?

V ženské kategorii na rány zvítězila s převahou plných 15 ran naše Petra Blažková, která za sebou nechala druhou Jarmilu Kočnarovou a
třetí Ivanu Šourkovou. Mezi muži byl nejlepší a celkově nejnižší výsledek na rány do klubovny přinesl Jaroslav Vorlický z GC Na Vrších, následovaný svým klubovým spoluhráčem Zdeňkem Habrem a naším mistrem Pawlem Popielem. A konečně vloženou soutěž nearest to pin na 9. jamce ovládli Eva Krchová z GC Stará Boleslav a náš Martin Chaloupka.

Jak je tedy vidět, zástupci Grosshofu se v široké konkurenci rozhodně neztratili, což je do rozjíždějící se soutěžní sezóny výborný příslib.

Další příležitost ukázat se budou mít naši reprezentanti i členové dalších klubů zapojených do Východočeského golfového pasu už tuto sobotu při 2. turnaji VGT na Grosshofu. Hrát se bude podle pravidel VGT, přihlašování probíhá na stránkách ČGF. Drobnou změnou, kterou zkoušíme, je, že turnaj proběhne bez stravování, pouze s vodou a svačinou do hry, ale také za naprosto minimální startovné 100 Kč pro členy a 500 Kč (včetně fee) pro nečleny. Na všechny, kteří budou chtít získat body do celoročního hodnocení nebo si jen tak zahrát na vzorně připraveném hřišti, se už teď moc těšíme.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz