09.08.2015 | S parnými foursomy si nejlépe poradila dvojice J. Berka - D. Vít

V sobotu 8. 8. jsme za velkého horka odehráli turnaj dvojic, a to systémem foursome.

Cílem tohoto turnaje bylo hlavně pobavit se a vyzkoušet si něco nového, což se ale vzhledem k tomu, že turnaj vyšel na nejteplejší den roku, ne vždy a každému podařilo. Hrálo se ve dvojicích, které jsme sestavili před turnajem do velké míry na přání hráčů. Celkem se na start postavilo 9 dvojic hráčů. Dvojice hrála vždy jedním míčem a hráči se při jednotlivých ranách na každé jamce i při odpalech z odpaliště střídali.

Po tradiční bohaté snídani a rozcvičení jsme se tentokrát vypravili na hřiště už před půl desátou, abychom se vyhnuli největším vedrům. Hra vzhledem k formátu turnaje plynula celkem rychle, nejrychlejší flighty byly zpět už za 3 hodiny. Při hře bylo samozřejmě k dispozici osvěžení jednak z pojízdného minibaru a jednak i ze závlah, které jsme hráčům občas pouštěli. Do hře si pak hráči pochutnali na maďarském žebírku s bramborem a zeleninovou omáčkou.

A jak to všechno dopadlo? Do odečtení průměrného hracího HCP dvojice od celkového počtu ran, kterého dvojice dosáhla, nám vykrystalizovalo toto pořadí: Na třetí místo dosáhli otec a syn Jiráskové (na to, že to pro Standu Jiráska juniora byl první turnaj, jde o krásný výkon). Druzí se umístili bratři Chaloupkové, kteří své umístění jako obyčejně také řádně oslavili. O vítězné dvojici však nebylo sporu - s rozdílem celých deseti ran oproti druhému místu vyhráli Jirka Berka a Dušan Vít. Gratulujeme!

Děkujeme všem, kteří i přes velké horko na turnaj dorazili, a jsme rádi, že jsme mohli opět přivítat i některé golfistky a golfisty, kteří na turnaj vyrazili úplně poprvé. Doufáme, že počasí nakonec nikoho neodradilo a že nám zachováte přízeň i pro další turnaje. Tím příštím bude tentokrát až za tři neděle (v sobotu 29. 8.) turnaj na úpravu HCP, k němuž vám ještě včas přineseme podrobnosti. Už teď ale můžeme slíbit, že takové horko jako včera dozajista nebude :-)

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz