17.04.2016 | Se třemi holemi nejlépe zahrál St. Jirásek ml.

V sobotu 16. 4. se na Grosshofu konal už 3. ročník Turnaje 3 holí.

Na start se přes celkem nejistou předpověď počasí nakonec postavilo 18 odhodlaných golfistů a 1 statečná golfistka. Odměnou za účast jim bylo jednak to, že nakonec až na pár kapek nepršelo a až na celkem silný vítr bylo na hru nakonec vcelku příjemně, a jednak samozřejmě kromě dobrého (u některých pravda i trochu horšího) pocitu ze hry i tradiční gastronomický servis v podobě snídaně a španělských ptáčků s rýží k obědu.

Jak vyplývá z názvu turnaje, je tento formát hry od ostatních odlišný právě tím, že je povoleno hrát pouze se 3 holemi dle vlastního výběru, zatímco při standardní hře mohou golfisté používat až 14 holí. Toto omezení klade značné nároky na představivost a schopnost zahrát různé typy úderů a s těmito nároky se většina účastníků nedokázala zcela vyrovnat. HCP se nesnižoval, hrálo se pouze na zlepšení, ale pokud by vše probíhalo podle běžného scénáře, udrželo by si HCP pouze 6 zúčastněných a zlepšoval z nich jen jeden jediný.

Tím jedním výrazně nejlepším byl Stanislav Jirásek mladší, který si uhrál plných 47 stablefordových bodů, snížil HCP z 54 na 43 a
zaslouženě si odnesl pohár a ceny pro vítěze. Při třetím ročníku turnaje se potřetí druhý umístil Otto Tauchmann a bronzový tentokrát skončil Jan Chaloupka. V ženské kategorii soutěžila jediná hráčka, Zuzana Hašková, ale cenu pro vítězku si odnesla zaslouženě, protože byla jednou z těch nemnoha, kteří si dokázali udržet HCP.

Kompletní výsledky turnaje si můžete prohlédnout níže, a pokud byste chtěli nasát atmosféru turnaje, podívejte se do naší fotogalerie. Příští víkend turnaj nehrajeme, ale zveme všechny členy na procházku po hřišti spojenou s praktickým výkladem pravidel, a na 30. 4. pak chystáme velký Čarodějnický turnaj, který bude zároveň 1. turnajem Východočeské golfové tour, a odpoledne pak Den otevřených dveří pro veřejnost. Na všechny tyto akce už teď srdečně zveme.

VysledkovaListina

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz