05.10.2015 | Staronovým mistrem klubu se stal Paweł Popiel

Za krásného říjnového počasí nedal Paweł nikomu šanci a v klidu si došel pro obhajobu mistrovského titulu.

Mistrovství klubu na rány bylo jako obyčejně dvoudenní, hrálo se v sobotu 3. 10. a v neděli 4. 10. Celkově do boje zasáhlo 16 statečných mužů a 5 neméně nebojácných žen. Statečných a nebojácných proto, že se tentokrát pořadí neřídilo stablefordovými body, ale jako při "opravdovém" golfu pouze a jedině celkovým počtem ran, které člověk nahrál. Stačila tak jediná nepovedená jamka a to, co jste dva dny pracně budovali, se mohlo naráz rozplynout. Své by o tom mohl povídat třeba nakonec sedmý Petr Strazzer - v jeho score kartách z obou dní byste nenašli horší výsledek než 6x double bogey, což by při jeho počátečním HCP 28,7 byl fantastický výsledek, nebýt ovšem sobotní jamky č. 14 (tj. 5. jamky druhé devítky), kde při momentálním výpadku Petr zapisoval 16 ran! Představte si místo těchto 16 ran par, tedy 5, a Petr by v celkovém pořadí atakoval stupně vítězů - v neděli totiž zahrál 78 ran a zlepšil si HCP téměř o 10 bodů, až na 19,4... Takový je ovšem golf a podobných příběhů zažili dost i ostatní.

Paweł Popiel vedl už po sobotě, kdy zahrál 77 ran a druhý Luboš Mareček zaostával o 4 rány. V neděli už si Paweł svého spoluhráče ve flightu pohlídal, zahrál znovu 77 a Luboše porazil celkově o 3 rány. Na celkově třetí místo se pak dobrým nedělním výkonem 81 ran vyšvihl Martin Chaloupka.

Mezi ženami byla situace v podstatě podobná, i když v trochu jiných číslech. Oba dny byla nejlepší Zuzka Hašková, která v součtu zaznamenala kulatých 200 ran a v pouhých 12 letech se stala mistryní klubu. Druhá skončila Lucie Hejduková a třetí Ivanka Šourková.

Gratulujeme vítězům a poraženým můžeme jen poradit, aby pořádně trénovali a přijeli vyhrát zase za rok. Ty, kteří tak dlouho čekat nechtějí, zveme na poslední klubovou akci sezóny, kterou bude v sobotu 17. 10. výjezd na hřiště Na Vrších, kde proběhne odveta dvojutkání mezi Grosshofem a GC Na Vrších. Hrát se bude jamkovka jednotlivců a posily rozhodně potřebujeme, takže se prosím přihlašujte na stránkách ČGF. Tamtéž navíc předáme vyrobené speciální kolo našemu mladému členovi Lukáši Šnoblovi, takže všechny, kteří se na této akci podíleli, na tuto akci srdečně zveme. A kdo by chtěl na „Ryder Cup“ na Vrších potrénovat, může se tamtéž už tuto neděli, 11. 10., zúčastnit našeho spřáteleného turnaje A Tour, který se pro změnu hraje v týmech o 3-5 členech a výprava od nás se na něj už chystá, takže se o možnosti připojit se případně informujte v klubu.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz