19.06.2016 | Turnaj all4GOLF OPEN ve znamení větru i dobrých výsledků

Páteční odpoledne patřilo na Grosshofu akci, kterou jsme ještě nepořádali, ale rozhodně se hned napoprvé vydařila.

Díky vstřícnosti firmy all4GOLF jsme na 17. 6. mohli připravit turnaj na 9 jamek spojený s možností zakoupit si výhodné outletové vybavení na golf, a to vše v pátek odpoledne, tedy v pro nás netradičním termínu. A jak se tento nový formát osvědčil?

Na start se postavilo téměř 30 golfistek a golfistů, což je rozhodně slušný počet. Startovali jsme postupně, přičemž první flight vyrážel na hřiště ve 14:00. Více než jindy přitom podmínky pro hru ovlivnilo počasí, protože se Broumovem dopoledne přehnalo opravdové psí počasí s deštěm a prudkým větrem, takže pocitová teplota rázem klesla někam do březnových hodnot. Déšť nakonec se startem turnaje ustal a hřišti samotnému nijak neuškodil, vítr však nepolevoval a bylo třeba se s ním při hře vyrovnat.

Nejlépe se to ve smíšené kategorii HCP 0-36 podařilo domácímu Janu Chaloupkovi, který zahrál 40 ran a celých 20 stablefordových bodů. Na druhém a třetím místě ho následovali jeho spoluhráči z flightu a rovněž domácí hráči Jiří Berka a Jan Kalandra, kteří uhráli 19 bodů a stejně jako vítěz si zlepšili HCP. Ostatní se už museli spokojit s udržením či zhoršením hendikepu.

Ve smíšené kategorii 37-54 se zlepšovalo přece jen více - s lepší hodnotou HCP odjíždělo z turnaje plných 8 hráčů a hráček. Grosshofákům zde vypálila rybník Olga Dvořáčková z GC Na Vrších, která se ziskem plných 28 stablefordových bodů vyhrála a odvezla si zlepšení HCP ze 46 na 36 a samozřejmě i nejhodnotnější ceny od firmy all4GOLF. Na druhém a třetím místě pak skončili domácí Luděk Bilík a Jan Huška.

Sponzor turnaje věnoval také ceny za nejdelší pánský a dámský odpal na jamce č. 3 (získali je spoluhráči z flightu Tomáš Svoboda a Petra Blažková) a nejblíže umístěnou přihrávku do greenu na jamkách č. 7 a 9. Na 9. jamce se radoval až úplně poslední startující, Dušan Vít, který o pár desítek centimetrů překonal dosud vedoucí Pavlínu Bitvarovou. 7. jamka se ovšem hrála proti větru a green druhou ranou se nepodařilo trefit nikomu, a tak jsme se rozhodli ceny udělit juniorským hráčům, kteří turnaj také zvládli absolvovat.

Součástí akce bylo i dobré jídlo před hrou a po hře a zábava pokračovala až do pozdních hodin. Na otázku z úvodu snad tedy můžeme odpovědět kladně, jak ostatně potvrzuje i závěrečné slovo manažera obchodu all4GOLF Milana Hroudy: "Jsem moc rád, že jsme tuto akci spolu s GC Grosshof uspořádali a že jsme poznali golfový kout České republiky, kde je golf stále ještě tou opravdovou hrou, kterou má být. A jsem přesvědčený, že jestli se někdy objeví český golfista světové úrovně, bude to právě člen některého z klubů, jako je Grosshof. Doufám tedy, že tato akce zahájila určitou tradici a že se na Grosshofu budeme společně potkávat častěji."

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz