28.09.2015 | V dramatické rozehrávce o Prezidentův pohár zvítězil Tomáš Najman

Rok se s rokem sešel a na konci září se na Grosshofu opět bojovalo o ceny v jednotlivých kategoriích a o putovní Prezidentův pohár.

Na start turnaje se v sobotu 26. září ráno postavilo celkem 27 golfistek a golfistů, soutěžících ve 3 kategoriích na úpravu HCP a v jedné společné, na rány bez úpravy HCP. Do tradiční vydatné snídani přivítalo hřiště hráče chladným podzimním počasím, kterému dominoval poměrně silný vítr. Odstartovalo se v 10 hodin canon startem ze 7 odpališť a brzy se začalo ukazovat, kdo je vůči nepříznivým podmínkám dostatečně odolný a kdo se nechá větrem a chladem vyvést z míry.

Smíšenou kategorii hráček a hráčů s HCP 37-54 ovládla naše letošní posila Marcela Školníková, které se podařilo získat úžasných 52 stablefordových bodů a zlepšit si tak HCP z 52 až na 36. Stejnou, ne-li větší radost měl ze svého výsledku i druhý Lukáš Šnobl, který díky zlepšení HCP z 53 na 51 získal svůj první pohár! Na třetím místě pak v této kategorii skončila Lucie Hejduková z Golfového Klubu Symbióza Nebeská Rybná.

V nejpočetněji obsazené kategorii hráčů s HCP 18,1-36 bral pohár za třetí místo Antonín Konečný z Golf Clubu Mladé Buky, který zároveň srazil svůj HCP pod 20, konkrétně na 19,1. I hráči na prvním a druhém místě dokázali dostat vlastní HCP pod kulatou hranici, konkrétně pod 30. Stříbrnému Otto Tauchmanovi k tomu pomohlo uhraných 40 stablefordových bodů a vítěz, rovněž domácí Petr Strazzer, získal bodů 42 a HCP zlepšil až na 28,7.

V kategorii hráčů s nejlepším HCP, 0-18, se toho z pohledu úpravy HCP mnoho nedělo. První čtyři si HCP udrželi, nejvíc bodů přitom získala devítiletá Tereza Najmanová z Golf Clubu Na Vrších a odnesla si tak pohár pro vítěze kategorie.

V turnaji však šlo především o to, kdo získá hlavní, Prezidentův pohár. A tady se zase naopak děly věci! S nejnižším výsledkem, 80 ran, došli do klubovny dva hráči, místní Paweł Popiel a Tomáš Najman mladší z Golf Clubu Na Vrších. Oba už mají s Prezidentovým pohárem své zkušenosti – Pawłovi loni o vlásek unikl, ale vše si vynahradil o pár týdnů později na mistrovství klubu. A mladý Tomáš Najman pohár dokonce už v roce 2013 jednou získal.

Došlo na rozehrávku, která se konala na trojúhelníku jamek č. 1, 2 a 9. Na první jamce se do potíží dostal Tomáš, ale asi dvoumetrový putt proměnil, jamka se půlila a šlo se dál. Na dvojce pro změnu nepřesně zahrál Paweł, ale přihrávkou přes terénní val a následným opět asi dvoumetrovým puttem se zachránil. A stejný příběh se odehrál i na devítce – Tomáš byl po přesnější první ráně ve výhodě, ale Paweł opět osvědčil pevné nervy a putt z možná ještě o něco delší vzdálenosti než na předchozí jamce proměnil, a tak se šlo znovu na jedničku. Tam měli oba hráči šance dostat protivníka do neřešitelné situace, ale nevyužili a po sérii nepřesností se Paweł už do třetice nezachránil a svoje jméno na Prezidentův pohár tak stejně jako před dvěma lety otiskl Tomáš Najman.

Všem hráčkám a hráčům děkujeme za účast a těšíme se na viděnou příští víkend na mistrovství klubu anebo třeba zase za rok na
Prezidentově poháru. Fotografie z turnaje najdete na našem rajčeti a ty nejlepší ještě vybereme i do fotogalerie na našich stránkách.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz