27.10.2014 | Závěrečné turnaje očima Jardy Berana

Začalo to setkáním playerů a přátel v pátek po práci v naší klubovně - pravda, chvíli to trvalo, než jsme se sešli, ale pak začal golf trvající téměř nepřetržitě až do sobotního odpoledne.

Rychlé rozdělení do skupin po čtyřech a honem na hřiště. Sedm flajtů se krásně „rozplynulo" po celé ploše hřiště a ve velké zimě a mrazivém větru hráči sázeli berdíky (díky texasu to je snadné) a pary jeden za druhým. Všichni spěchali honem zpátky do klubovny. Devět jamek jsme „oblétli" opravdu rychle - zima byla velká - jeden turnaj ještě čekal v sobotu, a tak rychle za kamna v klubovně.

A výsledky? No, hrdinové všichni, ale vítězný flajt složený ze dvou Vršáků a dvou Grošáků (P. Wolf - V. Novák) přinesl - 3!!, nebylo co řešit. Druzí - 1 a třetí šli v paru. Zmrzlí, ale krásně unavení (zimou a větrem) jsme se s Vršáky promíchali v klubovně, kde po vyhlášení texasu následoval další program - vyhlášení vzájemného utkání klubů, které proběhlo u nás na Grosshofu a u přátel Na Vrších.

Přesto, že jsem Vás zprávami z těchto turnajů vždy informoval o výsledcích jednotlivých utkání, které vždy končily, jak jsem uváděl, podařilo se manažerovi Vršáků Tomáši Folbergerovi najít takový klíč k počítání bodů, že konečný výsledek dvojutkání skončil remízou. Následně se oba dva manažeři klubů dohodli, že krásný putovní pohár (věnovaný Vršáky) bude půl roku na Grosshofu a půl roku Na Vrších. Kapitán našeho družstva Pavel Wolf poté uložil pohár s patřičnou pokorou a úctou na bar a následovalo další tmelení obou kamarádských klubů.

Podle výrazů v tvářích hráčů přijíždějících v sobotu ráno na závěrečný turnaj, který už se hrál s úpravou Hcp a každý za sebe, jsem poznal, že i tato noční část zavírání sezóny se povedla.

No a ten sobotní závěrečný turnaj? Devět jamek, na každé čtyři hráči, na dvou dokonce zdvojené flajty, rozumí se A a B. Celkem teda 39 hráčů!!! Všichni se po snídani rozešli na pozice, na vzdálené nové jamky je manažer dovezl osobně, já mezi tím „nabil" kanon (trochu jsem to přehnal) a pak to začalo. Pecka jako hrom odstartovala poslední velký turnaj v sezóně 2014.

Nevím, jak se nám to podařilo, ale hřiště tento počet krásně vstřebalo, nikdo nečekal, vše jelo jako po drátkách. Možná tou zimou a větrem, který stejně jako předešlý den trápil všechny hráče. A tak děvčata v klubovně nestačila vařit čaj a rozhodčí - maršál turnaje se neustále „točil" nahoru a dolů. Pro silné jedince jsem měl připraven i „silnější čaj", a tím se podařilo přes opravdu velkou zimu dohrát solidně turnaj až do konce ve vší vážnosti a dokonce i několika zlepšení Hcp.

O malé zpestření a zajímavost se postaral zástupce Grošáků Honza Chaloupka, který se vsadil s nejlepším hráčem Vršáků, Vojtou Hříbalem - pozor, Hcp 4,4!!!, že půjdou pouze se třemi holemi. A tak působilo až komicky vidět kráčet tyto dva hráče mezi těmi všemi elektrickými vozíky s plnou „bagáží" holí, jak jdou, na ramenou tři hole, v ruce jeden míček!!!, a hráli oba dva tak, že normální golfista, který ztratí za kolo i dva míče, nechápe. Vojta +8!!! a Honza udržel svůj hendikep - kdo hraje golf, ví, co to znamená, že? Hoši paráda.

Potěšitelné je, že se zase ze čtrnácti hráčů Grosshofu zúčastnili i tři zástupci oddílu mládeže a to Matěj Špreňar, Petra Blažková a nově Petr Puschmann. Petra skončila na 13. místě, Matěj 21. místo a Petr Puschmann v kategorii do Hcp 54 byl sám, a tak „ji vyhrál", ale s počtem uhraných ran a svým Hcp by to stačilo na solidní umístění i v nižší kategorii. Ale pozor, byla taková zima, že jenom dohrát kolo, těch 18 jamek bylo pro děti na hraně a zaslouží si uznání. Tak silně osazený turnaj - 39 hráčů a tolik dobrých hráčů - kluci i Péťo, jste pašáci, a díky.

Turnaj vyhrála hráčka hostů Lenka Nováková - podrobné výsledky jako vždy - na serveru ČGF. Do dohrání turnaje čekala v klubovně na hráče výborná svíčková a zase teplý čaj. Rychle spočítat výsledky - bylo až s podivem, jaká čísla (počet ran) přinesla spousta hráčů i přes tak těžké podmínky, které panovaly celý den. Slavnostní vyhlášení, uzavření sezony manažery obou spřátelených klubů a všichni hráči se rozjeli po náročném víkendu domů

Fotogalerii a video najdete ve vedlejším článku.

Golf Club Grosshof o.s. - Golfové hřiště Broumov, Velká Ves - netfirmy.czGolfové kluby a golfová hřiště - netfirmy.cz